HAJRÁ HAJRÁ LENGYEL !!!

"LENG ZÚG A ZÁSZLÓNK A SZÉLBEN KIS CSAPATUNK OTT AZ ÉLEN .RUGJÁTOK FIUK A GÓLOKAT DE SZÁMTALAN ÉS MI OTT SZURKOLUNK NETEK TÖBB SZÁZAN... HAJRÁ---HAJRÁ---ÚJLENGYEL...HAJRÁ---HAJRÁ---ÚJLENGYEL

PEST MEGYEI I. OSZTÁLY, 10. FORDULÓ: KEREPES–ÚJLENGYEL 1–5. Egyelőre egy félidős gárda a házigazda: Ivitz Zoltánék a szünet után hengereltek

Kántor László együttese egyelőre nem találja régi önmagát. Az elmúlt hetekben edzőváltás történt Kerepesen, és bizony nem volt túl békés az elválás, hiszen Mátyás Zoltán korábbi játékos-edző kígyót-békát kiabált a vezetőségre, amire a kerepesi elnökség közleménnyel válaszolt. Újlengyelben ellenben a korszerű öltözőépület mellett a csapatra is illik felfigyelni: Iszák Gábor játékos-edző tanítványai ugyanis egyre-másra csipegetik a pontokat, jelenleg pedig a legtöbb rúgott góllal büszkélkedhet az együttes. Harmincnégy találatot szerezni tíz találkozón nem kis teljesítmény, márpedig az újlengyeli fiúk kitettek magukért Kerepesen is.
A vendégsereg a Magyar Ákos – Gál Krisztián, Kerényi Zsolt, Ásoth Dániel, Schuster Roland – Fekete Tamás, Fülöp Lajos, Németh Tamás, Tóth Norbert – Ivitz Zoltán, Telepóczki János kezdőcsapattal állt fel. Az első félidőben a korábban Hernádon futballozó Telepóczki János góljával a látogató szerzett vezetést, ám az újlengyeli öröm nem tartott sokáig, csak bő negyedóráig, ekkor ugyanis Kovács Gábor egalizált. A szünetig már nem változott az állás, nem úgy a folytatásban! Az első negyedóra után bekezdett az Újlengyel, és a bő húsz perc alatt szerzett négy góllal gyakorlatilag lelépte riválisát.

KEREPESI LSE–ÚJLENGYEL DSE 1–5 (1–1)
Gólszerző:
TELEPÓCZKI JÁNOS (0–1) a 13., KOVÁCS GÁBOR (1–1) a 27., FÜLÖP LAJOS (1–2) a 63., NÉMETH TAMÁS (1–3) a 69., FÜLÖP LAJOS (1–4) a 73., IVITZ ZOLTÁN (1–5) a 85. percben.

PEST MEGYEI I/B OSZTÁLY, DÉLI CSOPORT, 15. FORDULÓ: TÁPIÓSZELE–SÚLYSÁP RANGADÓ ELŐTT. Nincs gond a mentális felkészültséggel

Tápiószelén közel azonos képességű csapatok találkoznak egymással, mégpedig vasárnap 13 órakor a Pest megyei I/B osztály, Déli csoport 15. fordulójának keretében. A jelenlegi harmadik Tápiómetáll a hatodik Sülysápot fogadja, és a két egylet között mindössze 4 pont a különbség (29–25), tehát az összecsapásnak kijár a rangadó minősítés. A házigazda legutóbb kettős emberhátrányban mentett pontot Törtelen (3–3), így mentálisan alighanem minden rendben van Bende Jánosékkal, ám legutóbbi hazai bajnokijukon, a Ráckeve ellen elvesztette otthoni veretlenségét Tóth Imre gárdája (1–2). A látogató momentán nincs rossz passzban, Földi Miklós tanítványai a Kiskunlacháza elleni 6–1-es sikerrel hangoltak a hétvégi derbire, míg azt megelőzően Dömsödön remiztek (2–2) úgy, hogy az utolsó húsz percben, két gólt szerezve mentettek meg egy pontot Nagy Péterék, azaz a mentális probléma a jelek szerint nem található meg a Sülysáp KSK „szótárában”.

7.forduló 2009-09-26

Újlengyel DSE - Tápiószecsõ FC
0-1 (0-0)

Újlengyel, 400 nézõ Vezette: Kristóf P. (Fazekas A., Bíró Zs.)
Ma Kristóf játékvezetõre egy panaszunk sme lehet, inkább a hazaiaknak gyûlt meg a baja a sípmesterrel

Újlengyel DSE: Magyar Á. (6) – Kerényi Zs. (6), Ásoth F. (6), Szûcs A. (6) -> Krizsán L. (-), a 66.percben,Tóth L.(6) – Németh T. (7), Schuszter R.(7), Fülöp L. (6), Fekete T. (6) -> Tóth N. (-), a 88.percben – Ivitz Z. (7), Nagy G. (6)
Edzõ: Iszák Gábor

Tápiószecsõ FC: Stammel A. (8) – Szilágyi Sz. (7), Majzik B. (7), Petõ G. (7), Ill G. (7) – Bereczki Z. (6)- > Berkics A. (-), a 84.percben, Juhász B. (7), Földváry A. (6), Nagy T. (6), Mohácsi G. (7) – Horváth M. (8) -> Padutsc A. (-), a 79.percben
Edzõ: Grezsák Zsolt

A mérkõzés krónikája:

4.perc:Nagy G. kanalazta a tizenhatoson belülre a labdát, majd Ivitz lõtt 14 méterrõl a jobb kapufa mellé.

6.perc:Nagy G. készítette le a labdát, majd Németh 14 méterrõl lõtt a bal felsõ sarok mellé.

8.perc:Mohácsi lapos beadására érkezett Bereczki Z., de picit lemaradva az üres kapui mellé lõtt estében 5 méterrõl.

12.perc:Ivitz Z. passzolta vissza a labdát, majd Német a bal kapufát találta telibe 8 méterrõl.

14.perc:Mohácsi adott mesteri labdát Horváthnak, aki kisodródott helyzetbõl 15 méterrõl a bal kapufát találta el.

55.perc:Horváth M. lõtt szabadrúgásból 23 méterrõl a bal felsõ sarokba. (0-1).

77.perc:Schuszter R. lõtt 18 méterrõl a jobb sarok mellé.

87.perc:Nagy G. szabadrúgását Stammel tolta a léc alól szögletre.

Több év után végre ismét rangadót játszhattunk, az újonc, de eddig majdnem hibátlanul menetelõ 2. helyezett Újlengyel látott minket vendégül. Már a mérkõzés elõtt fogadkoztak a hazaiak, hogy ma ismét gyõztesen fejezik be a mérkõzést, sõt némelyik szurkoló már a jövõ évi NB III-as mérkõzésekrõl is állást foglalt. A hazaiaktól 3 eltiltott játékos hiányzott, nálunk pedig a komplett támadósor (mind a négy támadó hiányzott, csupán Padutsch tudott leülni a kispadra). Így Grezsák Zsolt edzõnek nehéz dolga akadt, hiszen támadófelfogásban nem küldhette a gárdát a rangadóra. Így csupán Horváth Martin egyedüli csatárként próbált meg 4 védõt is lekötni, s az elején nem is akárhogyan. Igaz az elsõ két kapura lövés a hazaiaké volt, de a legnagyobb helyzetet Bereczki Zolika puskázta el. Mohácsi lapos beadásáról egy tizedmásodperccel maradt le, így az üres kapu helyett a kapufa mellé került a labda. A helyzetünk után a hazaiak lõttek egy kapufát, majd Horváth M. válaszolt egy bõdületes lövéssel, ami szintén a kapufa száráról csapódott kifelé. Ilyen fergeteges kezdésre nem is számítottunk talán, jól szórakozott a szépszámú közönség. A csapatok egy picit visszavettek a tempóból, de így sem unatkozhattunk, remek párharcok alakultak ki. Mindkét gárda arra törekedett, hogy minél messzebb legyen a kapujától a labda, abból gólt nehezen kapnak. A hazaiak többet birtokolták a labdát, mi pedig kontráinkból eredtük meg a kapujuk felé. A szünetben gól nélkül mentek pihenõre a csapatok. A szünet után folytatódott a küzdelmes mérkõzés, majd szabadrúgáshoz jutottunk úgy 23 méterre a hazai kaputól, igazi szabadrúgásszögnek nehezen mondható helyrõl. Horváth Martin nem így gondolta, hanem kapura kanyarította a labdát, s így mindenki, legfõképpen a labdáért szárnyalló Magyar Ákos meglepetésére a kapu bal felsõ sarkában landolt a labda. A vezetésünk tudatában a védekezõ felállás még jobban megerõsödött. Védtük a kapunkat, nem egyszer tíz emberrel, így az újlengyelieknek nagyon nehéz dolga volt. A labdabirtoklási arány 65-35 arányra tenném a hazaiak javára, de ezúttal nem hozott nekik sikert ez az arány. Távoli lövésekkel próbálkoztak, illetve szögletek után kellett Stammelnek bátran a labdákat leszednie. Kristóf Péter játékvezetõre ezúttal egy panaszunk sem lehetett, egy ízben még segített is egy kicsit, igaz Stammelt akadályozták a labdaszerzésben, s ezután Majzik lökéséért adhatott volna büntetõt a hazaiaknak, de õ határozottan továbbot intett. A hátralévõ idõben a hazaiak rohamoztak, s akadt is egy-két ígéretes helyzetük, de ma nem lehetett gólt rúgni nekünk. A 90 perc végén megkönnyebbülve hallottuk a hármas sípszót, s rég volt, de most a közönség is hatalmas tapssal köszönte meg a mérkõzésen látott hatalmas küzdést. S most kell a földön maradnunk…

Gólszerzõk: Horváth M. (55.percben, 0-1)

Jók: senki ill. egész csapat

Sárgalap: Tóth L. (Horváth M. lerántásáért, a 15.percben), Nagy T. (Németh T.-t árntotta le, a 30.percben), Ivitz Z. (szövegért, a 43.percben), Földváry A. (lerántásért, a 75.percben)

Edzõi nyilatkozatok:

Iszák Gábor: Nehéz mit mondanom a mérkõzésrõl. Úgy látszik egy kapura lövéssel is el lehet vinni a három pontot. A döntetlenszagú mérkõzésen gyõzhettünk is volna, de a vereséget nem érzem jogosnak. Gratulálok a ’Szecsõnek a gyõzelemhez.

Grezsák Zsolt: Gratulálok a csapatnak, mert egy nagyon jó ellenfél otthonában sikerült nyernünk. Az iramra nem lehetett panasz, a megye I-es színvonalat meghaladta. Ismét bebizonyosodott, hogyha a hozzáállásunk megfelelõ, akkor ilyen összeállításban is képesek vagyunk bárkit megverni.